Lifting Mezoterapi İple Kaş Asma Tekniği

İple kaş asma tekniği cerrahi bir operasyon değildir. Özel olarak üretilmiş çentikli dişler ile gerçekleştirilmektedir. Gerekli tetkikler yapıldıktan sonra kaşın üst kısmına lokal anestezi yapılır. İp kaş ile derinin birleştiği yerden deri altına alınır ve kaşın belirlenen kısmından çıkarılır. Kaşın istenilen yere ulaşması için ip gerdirilir ve daha sonra ipin kalan bölümleri kesilir. Bu işlemi tamamlar. İplik üzerindeki çentikler kaşın aşağı doğru hareket etmesini engeller.

Uygulama sonrasında alın bölgesindeki kızarıklık 1-2 gün sonra tamamen geçecektir. Bunu takiben hasta 3 hafta boyunca sert kaş hareketlerinden ve ağır makyajdan kaçınmamaya ve alnını ovmamaya dikkat etmeli; Hasta ameliyattan 3 gün sonra duş alabilir. Dikiş kullanılmadığı için operasyon sonrasında iz kalmaz.

İple kaş asma tekniğinin sağladığı faydaları aşağıda sıralayabiliriz;

  • Ameliyatsız bir işlemdir. Herhangi bir kesi ya da ameliyat izi sorunu yoktur.
  • İyileşme süresi oldukça kısadır.
  • İşlemden sonra kişi günlük işlerine hemen dönebilir.
  • 20 dakika gibi kısa bir sürede işlem tamamlanır.

Not: Bu web sitesindeki Tüm bilgilendirme ve materyaller Herhangi bir hastalığa teşhis veya tedavi etmek için tasarlanmamıştır,
Profesyonel Tıbbi Tavsiye İçin Kaynak Olarak Kullanılmamalıdır. Bu Sitedeki Bilgiler Sağlık Bakanlığı Tarafından Değerlendirilmemiştir.