Gözaltı Mezoterapi ve Işık Dolgusu

Göz altı morlukları günümüzde en sık görülen kozmetik sorunlardan biridir. Diyetimiz ne kadar sağlıklı olursa olsun Ne kadar destek ürünleri kullanırsak kullanalım bazen göz altı morluklarından korunmak imkansızdır.  Göz altı morluğu sadece kadınların değil erkeklerin de kabusu olabilmektedir. Göz altındaki morluklar tek bir tedavi ile değilde kombinasyon tedavisine ihitiyaç duyabilir.

Göz altı morlukları tedavisinde 4-5 seans Mezoterapi ve 1-2 seans Hyaluronik asit dolgu mezoterapileri ile takviye edilmesi gerekebilir. Mezoterapik tedaviler ile kişiye parlak daha dolgun ve özgüvenli bir görünüm kazandırılması hedeflenir. 

Göz altı torbaları ve göz kapağı kırışıklıkları bazen cerrahi tedavi gerektirebilir. Göz çevresindeki problemlerin aynaya baktığınızda sizi yorgun ve yaşlı gösterdiğini düşünüyorsanız doktorunuzun size önereceği tedavi seçeneklerini değerlendirin.

Gözyaşı Oluğu Dolguları Nedir?

Gözyaşı dolgusuna geçmeden önce göz altı morluklarının neden oluştuğuna bakalım. Özellikle 25 yaşından sonra her iki kişiden birinde göz altı morlukları görülmektedir. Göz çevresindeki koyuluğun nedeni yetersiz uyku, vitamin eksikliği, yetersiz beslenme, alkol tüketimi ve sigara olabilir. Bazıları için ise göz altı kararması tamamen genetiktir. Göz altı morluklarını doğal yöntemlerle kısa sürede tedavi etmek oldukça zordur. Yaşam tarzınızı değiştirseniz bile göz altı morluklarının kaybolması uzun zaman alacaktır.

Göz altı morluklarından kurtulmak için günümüzün en etkili yöntemlerini kullanabilirsiniz. Gözyaşı dolgusu, hyaluronik asit dolgu maddesi ve multi vitamin kompleksinden oluşur. Hyaluronik asit, göz çevresindeki torbaları ve morlukları etkiler ve giderir. Multivitamin bileşenleri ise yenilenen hücrelerin uzun süre kalıcı olmasını sağlar ve dolgu uygulamasının ömrünü uzatır.

Göz çevresi oldukça karmaşık bir anatomik yapıya sahiptir ve bu nedenle dolgu işlemini yapacak olan doktorun alanında deneyimli olması gerekmektedir.

Neden Gözyaşı Oluğu Dolgusu Yapılır?

Gözyaşı dolgusu genellikle alt göz kapağında morluklar, alt göz kapağında koyu halkalar ve alt göz kapağında orta derecede torbalanma sorunu olan kişilere uygulanır. Göz altı dolgusu ile kişi cerrahi bir müdahaleye gerek kalmadan çok kısa sürede minik dokunuşlarla göz çevresindeki morluklardan, mor halkalardan ve torbalanma sorunlarından kurtulabilir. Göz altı dolgusu daha genç ve daha küçük göz altı torbaları olan kişilerde daha etkili ve güzel sonuçlar vermektedir.

Göz Altı Dolgusu Ne Kadar Sürer?

Göz altı dolgusu uygulandıktan hemen sonra kişinin göz altındaki farklılık belirginleşir. Bu durumu uygulama sırasında uygulamalı gözünüz ile işlem görmemiş gözünüz arasında karşılaştırma yaparak gözlemleyebilirsiniz. Göz altı dolgusu uygulamasından sonra göz altlarında bir miktar ödem oluşabilir. Bu ödem bir hafta içinde kaybolur. Bazı hastalarda çok nadir de olsa morluklar oluşabilmekte ve morluklar 1 hafta içerisinde iyileşmektedir. Göz altı dolgusu ömür boyu kalıcı değildir. Göz altı dolgusunun kalıcılığı 6 ay ile 1 yıl arasında değişebilmektedir. Her zaman tekrar edilebilir.

Dolgu Göz Altı Morluklarını Düzeltebilir mi?

Genelde kadınlar 30 yaşına geldiklerinde göz altlarında problemler yaşarlar. Ve hemen hemen her kadında göz altı morlukları problemi vardır. Bu durumun temelinde genetik, uyku sorunları, alkol kullanımı ve alerjik sorunlar yatabilir. 

Göz yapısı incelendiğinde göz küresi orbital çukur dediğimiz kemik yapı içinde yer alır. Göz küresi ve göz kasları özel paketlerle sarılır. Orbital septum adı verilen yapı, yörüngeyi dolduran yapıların önünde bir bariyer görevi görür. Bu septum genetik yapı gereği ya da yaşlandıkça yağ torbalarını destekleyemez. 

Bu nedenle, dışarıdan bellidir. İnsanların yüz kemik yapısı yaşlandıkça incelir. Ancak yüzün yumuşak dokusundaki sarkmalar nedeniyle göz altında doku kaybı meydana gelir. Bu, göz altında bir boşluk oluşturur. Alan küçük olsa bile gölge efekti ile çok daha büyük görünebilir. İşte bu noktada çözüm göz altı dolgusu olbilmektedir.