Mezoterapik Hyoluron Nem Aşısı

Gençlik Aşısı

Zamana ve yaşlanmaya bağlı olarak ciltte oluşan olumsuz değişiklikleri gidermek ve yaşlanmayı önlemek için birçok yeni yöntem uygulanmaktadır.

Gençlik Aşısı Nedir?

%100 saf hyaluronik asit kullanılarak üretilen Gençlik Aşısı küçük aşılar şeklinde uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntem bir gençleştirme programı olarak karşımıza çıkıyor ve hyaluronik asit kullanılarak cildin kusurlu bölgelerinde sorun oluşturan hücrelerin çalışmaya başlamasını emrediyor. Bu sayede gençleşen ve aktive olan hücreler cildin yenilenmesini sağlar, cildin eski nemini ve elastikiyetini geri kazanmasına yardımcı olur ve cildin bebek cildi gibi yumuşak ve genç görünmesine etki eder.

Gençlik Aşısı

Cilde uygulama yapılacak bölge makyaj, kir, yağ gibi tabakalardan arındırılır. Gençleştirme Aşısı uygulanacak bölge anestezik kremler yardımıyla uyuşturulur. %100 saf hyaluronik asit içeren gençlik aşısı, minik iğneler yardımıyla kişinin cilt altına enjekte edilir.

Gençlik Aşısı

Adından da anlaşılacağı gibi, gençlik aşısı yaşlanma karşıtı bir uygulamadır. Yaşı ne olursa olsun hem erkeklerde hem de kadınlarda kırışıklık, çatlak, cilt sarkması, lekelenme ve deformasyon gibi birçok sorunun önüne geçebilmektedir. Saf hyaluronik asit ile cilde uygulanan bu yöntemde cildin esnek, nemli ve parlak bir görünüm kazanması sağlanır. Gerilmiş cilt, kırışık azaltma, cilt parlaması ve beyazlatma gibi etkileri olan bu yöntem, bir anda en az 10 yaş daha genç görünmenizi vaat ediyor.

Gençlik Aşısı

  • Yüz
    • Boyun Dekolte
  • Eller ve yaşlanmaya en yatkın bölgelere uygulanır

MEZOTERAPİK HYOLURON Nem AŞISI

Nem aşısı cerrahi bir uygulama değildir, lokal veya genel anestezi gerektirmez.

Nem aşısı, cilt dokusunun ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin yanı sıra cildin nemi tutmak için doğal olarak ürettiği hyaluronik asit içerir. Bu nedenle hiçbir ciltte veya vücutta herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmaz.

Aşılama sonrasında cilt nemlenir ve su tutma kabiliyeti artar. Aşı istenilen bölgeye anestezik madde ile enjekte edilir ve daha sonra cilt dokusuna aşı enjekte edilir.

Nem aşısı dış etkenlere daha açık olan yüz, boyun, dekolte, gıdı ve el bölgelerine uygulanır. Seanslar yaklaşık yarım saat sürmektedir. Uygulama sonrasında morarma ve kızarıklık çok nadir görülür. Oluşursa 1-2 gün içinde tamamen geçer. Uygulamadan sonraki ilk gün kişi sıcak su ile duş almamalı ve alkol tüketmemelidir.

Kırışıklık ve sarkmanın özelliğine göre seanslar tekrar edilebilir. Bu tekrarlar işlemin görünür etkisini artırırken etki süresini uzatır. 20 yaşını geçmiş ve doktorun onay verdiği tüm bireylere uygulanabilir. Kanser tedavisi görenlere ve hamilelere uygulanması önerilmez.

Gençlik Aşısı Nem aşısı 3-4 kez minik enjeksyonlar yapılır. 1-2 hafta arayla gerçekleşen bu seanslar kişinin ihtiyacına göre değişmektedir.