Terleme Botoksu

Terleme Nedenleri ve Çeşitleri

Terleme, vücut ısısının ve sıvı-elektrolit dengesinin kontrolü için gerekli olan fizyolojik, yani normal bir olaydır. 1ml/m2/dk hızındaki terleme normal olarak kabul edilir. Aşırı terleme durumunda bu rakam 30 kat artabilir. Örneğin vücut sıcaklığı arttığında, sempatik sinir sistemi vasıtası ile ter bezleri aktifleşir. Bu sayede terleme ile derideki sıcaklık, cilt yüzeyinde oluşan buharlaşma nedeni ile azalır. Ancak bazı insanlarda fizyolojik terlemenin ötesinde aşırı terleme görülebilir.

akapunktur

Akupunktur Tedavisi

Deri, doku ve organlardaki patolojiyi (ağrıyı, fonksiyon bozukluğunu) ortadan kaldırma amacıyla, deri üzerinden belirli noktalara çok ince altın, çelik veya gümüş iğneler2500 yıl öncesine kadar uzanan akupunktur tedavisinin merkezi Çin’dir. Geleneksel Çin Tıbbına (GÇT) göre akupunktur felsefesinin akupunktur noktaları, bu noktaların üzerinde olduğu varsayılan meridyenler ve bu yollarda dolaşan enerji (çi) vardır. Bu enerji yin ve yang olmak üzere 2’ye ayrılır. Vücudumuzda 12 enerji meridyeni ve üzerlerinde toplam 365 nokta akupunktur noktası bulunur. Yin ve yang enerjisinin denge bozuklukları sonucu hastalıklar ortaya çıkar. İşte akupunktur meridyenlerinde dolaştığı varsayılan bu iki enerjinin özel ve disposible iğneler ile uyarılarak denge halinde olması hedeflenir. Sağlık için bedenin regülasyonu şarttır. Akupunktur tedavisinin temel prensibinde enerji dengesini düzenlemek ve korumaktır.

ozon-2

Ozon Tedavisi

Ozon tedavisi damar dolaşım bozukluğu, diyabet hastalığı, romatizmal hastalığı, uyku bozukluğu, ani işitme rahatsızlığı olan hastalarımızda uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra kanser hastalarımızda da ek tedavi olarak ozon tedavisi yenileyici bir görev almaktadır.  olarak bizler sizlere en yararlı olacak ozon tedavisi hizmetini sağlamaktayız. Ozon tedavisinden yararlanmak isteyen hastalarımızın öncelikle çeşitli kontrolleri yapılmaktadır. Yukarıda belirttiğimiz hastalıkların dışında da zayıflama, cilt bakımı, enfeksiyon hastalıklarında da ozon tedavisi kullanılmaktadır.

Mezoterapi

Mezoterapi yöntemi artık gençleşmek isteyen kötü görüntülere veda etmek isteyen bayanlara ve erkeklere özel uygulanan bir yöntemdir. Tıbbi bir uygulama olan mezoterapi medikal ile selülit sorunlarına, cilt yaşlanmasına ve saç dökülmesine engel olma ve bölgesel zayıflamayı sağlama, bel fıtığı tedavileri, varis, lenfödem, flebit, migren ve boyun fıtıklarına uygulanan tedavi yöntemi başarılı ve etkilidir.

İple Askı İle Yüz Şekillendirme

Ameliyatsız yüz germe prosedürü bunun yanı sıra Ultra V Lift diye de bilinen, çok daha doğal görünen sonuçlar yaratan düz veya kılçıklı ameliyat iplikleri kullanılarak yapılan germe yöntemidir. Aynı zamanda Kontür Lifti, Siluet Lifti, Rus ipi, Anti-ptos İp Lifti, Örümcek Ağı Estetiği şeklinde de bilinir. Ameliyatsız yüz asma prosedürü ise kılçıklı ve daha kalın iplerin kanül sayesinde sarkan bölgelere yerleştirilerek askıya alınması tekniğidir.

dudak dolgusu slider

Dudak Dolgusu

Dermal Dolgu Uygulamaları, Yüzümüz doğal olarak dinamik bir yapıya sahiptir. Oluşturduğumuz ifadelerimiz birçok mesajı barındırır. Yüzümüzdeki hareketli alanların ifadelerimize katkısı büyüktür. Her gün gülümsedikçe, konuştukça, kızdıkça, esnedikçe ve göz kırptıkça birçok kez alın kaldırma, kaş çatma, yanak kaldırma, burun kırıştırma, dudak germe gibi hareketleri yaparız. Bu hareketlilik kırışıklıklara, derin çizgilere, neden olabilir. Yıllar ilerledikçe yaşadığımız kollajen ve nem kayıpları bu sorunu derinleştirir. Ayrıca anatomik yapımız itibariyle gereksinimlerimiz olabilir. Bu durumlarda dermal dolgu uygulamaları gerekli bölgeye dolgu maddesinin enjeksiyonu ile sorunları ortadan kaldırmayı amaçlar. Kullanılan dermal dolgu maddeleri arasında en bilineni çapraz bağlama yöntemi kullanılan Hyaluronik Asit dolgu uygulamalarıdır.

Botox

Kırışıklıklar nasıl oluşur?
Yüzümüzde mimiklerimizi hareket ettirdiğimizde yani güldüğümüzde, kızdığımızda veya şaşırdığımızda cilt altındaki kaslar hareket eder. Bu kaslar üzerlerindeki deriye bağlıdır. Bu hareketlerin sürekli tekrarlanmaları ile zamanla yüzümüzde kırışıklıklar oluşur. Kişinin mimiklerini kullanma sıklığı, güneşe maruz kaldığı süre, cilt ve kas yapısı, yaş ve cinsiyet bu kırışıklıkların oluşumunda belirleyici etkenlerdir.