Selülit nedir?

Selülit çeşitli nedenlerle deri altı yağ ve bağ dokusundaki bozulmalar sonucunda deri üzerinde girintili çıkıntılı portakal kabuğu görüntüsünün oluşmasıdır.

Selülitin nedeni nedir?

Selülitin gelişiminde genetik ve hormonal faktörlerin yanı sıra yağdan ve karbonhidrattan zengin dengesiz beslenme, hareketsiz yaşam, sigara ve alkol alışkanlıklarının da etkili olduğu düşünülmektedir.

Selülit mezoterapisi nedir?

selülit 1Selülit mezoterapisi, sorunlu alanda kan dolaşımını hızlandıran, düzenleyen, yağların parçalanmasının sinyallerini ileten, bağ dokusunun organizasyonunu düzenleyen kokteyllerin selülitli bölgeye direkt olarak enjekte edilmesidir.

Selülit tedavisinde mezoterapi etkili midir?

Selülit tedavisinin en etkili yöntemlerinden biri de selülit mezoterapisidir. Ağız yoluyla veya enjeksiyonla vücuda alınan ilaçlar sorunlu dokuda yeterli konsantrasyonlara ulaşamadığı gibi sistemik yan etki potansiyeli oluşturabilirler. Mezoterapi ise sorunlu bölgeye küçük enjeksiyonlarla yapılan bir işlemdir. Sorunlu alana tedavi edici dozda ilacı sistemik yan etki riski olmadan uygulama imkanı sağlar.

Selülit mezoterapisi etkisini nasıl gösterir?

Selülitli bölgede mikrodolaşımı düzelterek dokuda ödem oluşumunu önler, yağları parçalayıp yağ nodüllerinin küçülmesini sağlar. Bozulmuş bağ dokusunu yeniden yapılandırarak selülit görünümünde düzelme sağlar.

Selülit tedavisinde selülit mezoterapisi nasıl uygulanır?

Hazırlanan özel karışım veya kokteyller direkt olarak selülitli bölgeye ince uçlu iğneler yardımıyla enjekte edilir.