Vücut Şekillendirme İncelme sıkılaşma

Bölgesel İncelme ve Vücut Şekillendirme Yöntemleri

Kısa sürede etkin bir sonuç elde etmek istiyorum. Denediğim bir çok yöntemden sonuç alamadım. Cerrahi bir müdahale değil, güvenli ve konforlu bir yöntem istiyorum diyorsanız. UltraShape karın, bel çevresi, bacaklar ve kollardaki oluşan bölgesel yağlanmayı ve şekillendirmeyi VelaShape III vücut şekillendirme ve selülit görünümünün azaltılmasında, ciltteki gevşemelerin giderilmesinde kadar bir çok estetik sorunlara seçenek sağlar.

Estetik uygulamalar içinde, bölgesel incelme, şekillendirme ve selülit tedavisinde, ameliyatsız yöntemler hızla artmaktadır. Ameliyatsız yöntemlerin en büyük avantajları, hastaların iş ve sosyal hayatlarını aksatmadan bu uygulamaları yaptırabilmesi ve cerrahi işlem geçirmemeleridir. Bu yöntemlerin hastaya çok iyi anlatılması ve sonucun hastanın beklentisine uygun olması çok önemlidir.

UltraShape bölgesel yağlanmaların olduğu karın, alt karın, bel, kol ve bacaklarda oluşan yağlanmayı ortadan kaldırmaya sağlarken, yüzeyel bölgelerde etkili  olan VelaShape III, geçici olarak selülit görünümünün azaltılmasında ve ciltteki gevşemelerin giderilmesinde sıkılaşmasında seçenekler sunuyor. Ultrashape V3 odaklı ultrasound ” ses dalgaların ” teknolojisi olup, vakum ve radyofrekans yöntemlerini de içeren bir platformdur. Odaklı ultrasound tekniği önemli bir yeniliktir. Yöntem sadece yağ hücrelerini hedeflediği için diğer yapıları; sinirlere, kan damarları, bağ dokularına zarar vermez Güvenli ve onaylı bir teknoloji kullanarak ve yağ hücrelerinin kalıcı şekilde parçalanmalarını sağlamaya çalışmaktır.

UltraShape Uygulaması

Odaklı Ses Dalgaları Teknolojisi ile (Focus Ultrasound) herhangi bir yan etki ve takip süreci gerektirmeden kalıcı bir şekilde bölgesel incelme sağlayan bu sistem, yalnız başına kullanılsa bile tek seansta üç santimetre kadar incelme sağlayabiliyor. UltraShapeV3 üzerinde bulunan Bi-polar Radiofrekans ve Vakum özelliği ile kombine terapi sayesinde odaklı ultrasound cilt yüzeyine bir kaç santim derinliğindeki yağ dokusuna kuvvetli basınç etkisi yaratmak için odaklanan ses dalgaları oluşturulan seansında önce yağ hücrelerini kırılgan hâle getirerek, hem de seans sonrasında uygulayarak parçaladığımız yağ hücrelerinden dolayı cilt gevşemesini önleyerek ciltte sıkılaşma meydana getiriyor.

Ultrashape kullanım alanları

Gerek erkekler gerekse kadınlarda karın bölgesi yağlanmalarında. Kadınlarda üst bacak yan çıkıntılarında, bel bölgesinde taşan yağlanmalarda, selülit tedavisinde ve basen altı yağlanmalarında çok etkilidir.

Uygulama süresi ve seans sayısı

Uygulamanın seans süresi, yapılacağı bölgeye bağlı olarak bir saat ile iki saat arasında seanslar değişiyor. Uygulama sonrası günlük yaşantınıza hemen geri dönebilirsiniz. Her bölgeye 10 -15 günle aralıklarla 3 veya 4  seans uygulanır. Tedavi bir buçuk ay sürer.  Ek tedaviler ile bazen bu süre uzayabilir. İlk sonuçlar seans bittikten 7-10 gün sonra alınmaya başlanır. Gerçek etki ise son uygulamadan 1 ay sonra elde edilir.

UltraShape V3 sonuçlar

UltraShape bölgesel yağlanmaya karşı etkili ve sağlık açısından güvenli, FDA onaylı bir vücut şekillendirme sistemi. 1. seans ta ortalama 2-4 cm arasında incelme sağlanmakta, tavsiye edilen iki haftalık aralıklarla 3 seans sonrasında ise ortalama 6-9 cm arasında değişen değerlerde bölgesel incelme sağlanmaktadır. Bu uygulama sırasında mutlaka egzersiz ve diyetler destek olunmalıdır. Yağsız beslenmeli ve bol su içilmelidir. Karın, kalça basen ve belin iki yanındaki yağ dokusunda gözle görünür ve klinik olarak kanıtlanmış bir incelme sağlıyor.

VelaShape 3 uygulaması

UltraShape uygulaması ile başlayarak hazırlık yaptığımız ve belli oranda incelme sağladığımız vücut bölgelerine son olarak iyileşmenin çok hızlı ve kusursuz olması için VelaShape 3 uygulamasından başlıya bilirsiz. FDA onaylı ve sınıfının en güçlü cihazı olan sistem kızıl ötesi ışınlar, bi-polar radyo frekans dalgaları ve mekanik vakum teknolojilerini üçlüsünün birleştirdiği etkili bir şekilde dokuyu üç milimetreden 15 milimetre derinliğe kadar ısıtabiliyor.  Kızıl ötesi ışınlar, bi-polar radyo frekans ve vakum güç birliği teknolojini birlikteliği ile  yağ hücreleri ve çevrelerini saran bağdokusunun altındaki kolajen liflerinin derinlemesine ısıtılmasını sağlıyor. Dolaşım hızlanıyor, lenfatik drenaj ve hücre metabolizmasının hızı artıyor. Cilt hücreleri daha fazla kolajen ve fibroblast üretmeye başlıyor. Bu etkiler sayesinde ciltte bir yeniden yapılanma süreci başlıyor. Sonuç; birkaç seansta ciltte sıkılaşma, toparlanma ve selülitlerin görünümünde belirgin bir düzelme ve cildin kalitesinde gözle görülür bir artış sağlıyor.

Sonuçları

Herkes için uygun olan sistem, bölgesel incelme, sıkılaşma ve selülit görümünü azaltılması konusunda etkili olan bu tedaviyi  cilt kalitesini artırmak için bile deneyebilirsiniz. Zayıf olan hastalar, hatta selülit problemi yaşamadıkları hâlde vücutlarından hoşnut değil. Bunun nedeni ise ciltlerinin diriliğini kaybetmesi VelaShape 3 bu konuda da son derece etkili bir uygulamadır.  Tedavi edilen bölgeye ve kaç bölgenin tedavi edileceğine bağlı olarak minimum 60 dakika, maksimum iki saat sürebilir. Sonuçlarını korumak için, yıl içinde belli aralıklarla tekrarlanması gerekiyor. UltraShape ve VelaShape III. ameliyatsız bölgesel incelme vücut şekillendirmede ve selülit, hem de benzer sorunlarına çözüm arayanlar için birbirini tamamlayan doğru ikili olarak gözüküyor.

Not: Bu web sitesindeki Tüm bilgilendirme ve materyaller Herhangi bir hastalığa teşhis veya tedavi etmek için tasarlanmamıştır,
Profosyonel Tıbbi Tavsiye İçin Kaynak Olarak Kullanılmamalıdır. Bu Sitedeki Bilgiler Sağlık Bakanlığı Tarfından Değerlendirilmemiştir.