Mezolifting Uygulaması

Mezolifting ile yılları geri çevirin. Cilt gençleştirmede, yüzdeki ince çizgileri hafifletmekte son derece etkili olan mezolifting, cilde ihtiyacı olan besin maddelerini vermek üzere tasarlanmış bir anti-aging tedavidir.

Mezolifting, medikal estetiğin başladığı nokta olan mezoterapi ile yeni nesil anti-aging ilaçların birleşiminden oluşan bir tedavidir. Dilerseniz önce yaşlanma sürecini hücresel boyutta inceleyelim. Cildin ilk gençlik yıllarında ürettiği özel moleküller vardır. Ancak yıllar geçtikçe cilt, gençliğin yapıtaşları olarak nitelendirilebilecek bu molekülleri üretememeye başlar. Bu durum kas yapısındaki gevşeme ve nemini yitirmiş, solgunlaşmış, elastikiyetini kaybetmiş bir cilt olarak karşımıza çıkar. Söz konusu sürece cilt rengindeki bozukluklar, ince çizgiler ve kırışıklıklar eşlik eder.
Mezolifting tedavisinin en önemli özelliği cilt altına enjekte edilen formülün kişinin ihtiyaçlarına göre tasarlanabilmesidir. Cilde mikro-enjeksiyon tekniğiyle verilen karışım, vitaminler, mineraller, amino-asitler, hyalüronik asit ve somon DNA’sı gibi anti-aging moleküllerden oluşur. Tek bir seansta bile etkisini gözlenebilen tedavi sonrasında cilt anında daha taze, parlak ve nemli görünür. Boyun ve çene altında da başarıyla uygulanan işlem, zaman içinde yüzde lift etkisi yaratır ve tüm yaşlanma belirtilerini hücresel boyutta geri çevirir.

Mezolifting tedavisinden kimler faydalanabilir?

30 yaş ve üzeri herkes bu tedaviden faydalanabilir. Aslında burada bir standarttan söz etmek doğru değil. Mesela ilk gençlik yıllarını çok fazla güneşlenerek geçirmiş biri 25 yaşında bile yaşlanma belirtilerini ciddi anlamda gözlemlemeye başlayabilir. Böyle bir durumda mezolifting tedavisi için iyi bir aday olduğunu söylemek mümkün. Yani, aslolan hastanın değil cildinin kaç yaşında olduğudur. Mezolifting sadece var olan yaşlanma belirtilerini hafifletmekle kalmaz aynı zamanda, ileride oluşacak olanları da önler. Ciltteki kırışıklık ve çizgiler henüz oluşmadan düzenli mezolifting uygulaması yaptırarak cildin gençliğini uzatmak mümkündür. Kronik cilt hastalığı olanlar ve işlem sırasında kullanılan ilaçlara alerjisi olanlar mezolifting tedavisi için uygun adaylar değildir.

Mezolifting yüz germe ameliyatı kadar etkili bir tedavi midir?
Ciddi anlamda deformasyonu olan, cildi elastikiyetini önemli ölçüde kaybetmiş olan bir hasta tamamen gerilmiş ve sıkı bir cilt istiyorsa mezolifting onun isteğine cevap veremez. Bu hasta cerrahinin hastasıdır. Ancak böyle hastalar bile mezolifting tedavisi ile ciltlerinin kalitesini artırabilir, daha canlı ve parlak bir cilde kavuşabilir. Yani bu her yaşta faydalanabilecek bir tedavidir, ama hastanın tedavinin kendisi için yapabilecekleri hakkında gerçekçi beklentilere sahip olması gerekir.

Mezolifting yüz germe ameliyatı geçirmiş hastalara da uygulanabilir mi?
Evet uygulanabilir. Yüz germe ameliyatı cilt kalitesini artırmaz, sadece sarkmış deriyi keserek yüzü toparlar. Yüz germe ameliyatı geçirmiş hastalar, mezolifting uygulaması yaptırarak hem ameliyatın etkisini uzatabilir hem de ciltlerinde yüzlerindeki gerginlikle uyumlu bir gençleşme etkisi yaratabilirler.

Bu tedavi sadece yüze mi uygulanır?
Boyun, dekolte ve eller de mezolifting tedavisinin başarıyla uygulandığı bölgelerdir. Boyun, dekolte ve ellerdeki çizgileri hafifletmek, elastikiyet kaybıyla savaşmak konusunda etkili bir tedavidir. Zaten anti-aging bir uygulama yapılırken yüz, boyun, el ve dekolte mutlaka bir arada ele alınmalıdır.

Mezolifting nasıl bir işlemdir?

Ağrılı bir işlem değildir. Öncesinde hastaya lokal anestezik krem sürülür. İşlem sırasında, hastanın ihtiyaçlarına göre tasarlanan formül mikro-enjeksiyon yöntemiyle cilt altına verilir.

Kaç seans uygulanması gerekir?
Tedavi protokolü cildin ihtiyacına göre belirlenir. Seans aralıkları 2 ay ile 6 ay arasında değişir. Yaşlanmaya karşı yapılan işlemlerin etkisinin kalıcı olmasını istiyorsanız, seans aralığını fazla uzatmamalısınız. Zamanın ilerlediği ve deformasyonun devam ettiği unutulmamalı.

Not: Bu web sitesindeki Tüm bilgilendirme ve materyaller Herhangi bir hastalığa teşhis veya tedavi etmek için tasarlanmamıştır,
Profosyonel Tıbbi Tavsiye İçin Kaynak Olarak Kullanılmamalıdır. Bu Sitedeki Bilgiler Sağlık Bakanlığı Tarfından Değerlendirilmemiştir.