İğnesiz Mezoterapi

İğnesiz Mezoterapi Nedir?

  Mezoterapi yaptırmak istediği veya mezoterapiyle çözüme kavuşacak bir problemi olduğu halde iğne korkusu olanlarda, veya denize gireceği, dekolte kıyafet giyeceği vs. gibi nedenlerle cildinde iz ve morluk olmasını istemeyenlerde uygulanır.

Mezoterapi

  Cihazda özel bir jel madde içersine konmuş olan ilaçlar kullanılır.

Elektrik akımı vasıtasıyla ciltteki gözenekler açılır ve o anda büyük ilaç molekülleri hücreler arası aralıktan cilde girer, cihaz ciltten çekilince gözenekler tekrar kapanır. Bu işlem esnasında ilaç cilt- orta deri-ciltaltı ve yağlı dokulara dek ilerler.

Her paket hastanın problemine göre hazırlanmış ilaçları içerir (selülit, ağır selülit, çatlak, gevşeklik ve sarkma, saç dökülmesi, ciltte güneş hasarı veya antiaging yani yüz gençleştirme paketi gibi)

İğnesiz Mezoterapi Vücutta Uygulanırken

  Uygulama Sıklığı : haftada 1 veya 5 günde 1 uygulanır Kişiye gelirken uygulama bölgesini hafif keseleyerek yıkaması ve üzerine hiçbir kozmetik veya bakım ürünü sürmeden gelmesi söylenir. Hastanın uygulama yapılacak bölgesi silinerek cilt üzerinde kalmış olabilecek yağlı tabakadan kurtulmuş oluruz.

Uygulama yapılacak taraftaki metal çubuk prob hastanın eline verilir ve sıkıca tutması istenir (hasta metal takılarını çıkarmalı)

İğnesiz Mezoterapi Yüzde Uygulanırken

  Uygulama sıklığı : aynı cilt bakımı gibi ayda 1 uygulanır, ama ciltte sarkması- güneş hasarı, kırışığı çok olanlarda kür yapılır. İlk ay haftada 1 , 2. ay 15 günde bir, sonra da ayda 1 uygulanır.

Hastaya temiz ciltle gelmesi söylenir, gelmemişse cildi temizlenir. Uygulamaya boyundan başlanır, yukarıya doğru çıkılır.

Not: Bu web sitesindeki Tüm bilgilendirme ve materyaller Herhangi bir hastalığa teşhis veya tedavi etmek için tasarlanmamıştır,
Profosyonel Tıbbi Tavsiye İçin Kaynak Olarak Kullanılmamalıdır. Bu Sitedeki Bilgiler Sağlık Bakanlığı Tarfından Değerlendirilmemiştir.