Bölgesel İncelme ve sıkılaşma

Bölgesel İnceleme ve Sıkılaşma

Her geçen gün gelişen teknolojinin yardımıyla, bölgesel incelme,vücut şekillendirme, sıkılaşma işlemlerine ve selülit problemlerine karşı büyük gelişme ve ilerlemeler kaydediliyor. Cerrahi müdahale olmadan selülitlerden kurtulmak ve belirli bölgelerde biriken yağlanmayı gidererek aynı zamanda sıkılaşmayı da sağlayan, vücut şekillendirmeye yardımcı çeşitli cihazlar geliştirilmiştir.

POWERSHAPE ameliyata gerek kalmadan; selülit görüntüsünün azaltılmasını hatta bazen yok edilmesini, aynı zamanda bölgesel incelmeyi de sağlayabilen dolayısıyla vücut şekillendirmede çok etkili olan ve bu alanda geliştirilmiş olan en etkili ve en güvenilir cihazlardan biridir.

POWERSHAPE kadınların ve erkeklerin vücutlarıyla ilgili problemli bölgelerin tedavisi için cerrahi olmayan etkili, kolay uygulanabilir bir yöntemdir. Uygulama son derece konforlu ve ağrısızdır. Uygulama sonrası günlük aktivite bozulmaz. Uygulama sonrası uygulama alanlarında gözle görülür bir incelme ve şekillenme sağlanıyor.

Vücut şekillendirme, incelme ve selülite karşı geliştirilen POWERSAHPE in cerrahi bir işlem olmayışı ayrıca önemlidir. Ameliyat olmadan bölgesel incelme, sıkılaşma ve selülitin azaltılması hatta selülitin şiddetine ( derecesine) göre yok edilmesi konusunda çok etkili oluşu, sosyal yaşamı ve günlük aktiviteyi bozmuyor olması tercih sebebidir. Uygulama sonrası insanlar işlerinin başına dönebilirler. Uygulamanın hiçbir yan etkisi yoktur.

POWERSHAPE yağ hücrelerini parçalayıp sıvılaştırarak etkili olur. Kilo verdiğiniz halde; bir türlü kurtulamadığınız belirli bölgelerdeki fazlalıkları hedef alan bir uygulama yöntemidir. Üç teknolojiyi birarada bulundurur. İncelmesini ve sıkılaşmasını istediğimiz bölgede cilt kan damarları ve sinirlere zarar vermeden yağ hücrelerini parçalayıp sıvılaştırarak istenmeyen yağların vücut tarafından kullanılarak drenajını ve vücuttan atılmasını sağlar. Uygulama sonrasını takip eden günlerde hastalara bol su içmeleri önerilir.

POWERSHAPE üç teknolojiyi birarada bulundurur demiştik. Bunlar ;

 • Bi-polar radyofrekans
 • Düşük düzeyli lazer
 • Mekanik lazer teknolojileridir.

Bu özellikleri ile üç farklı cihazın uygulanmasıyla elde edilebilecek düzelmeyi (cilt sıkılaştırma, bölgesel incelme, selülit) tek başına gerçekleştirebilmektedir. İki farklı boyutta aplikatör kullanılan POWERSHAPE ameliyatsız, sağlıklı, biçimli ve düzgün hatlara kavuşmanızı sağlar.

Yağları vücuttan atmaya yardımcı olan teknolojik yöntemlerden POWERSHAPE’ in daha ilk seanslarda bile selülit üzerindeki etkisi farkedilebilmektedir. Yağ dokusunun azalması ile bölgesel incelme sağlanır, selülit azalır, sıkılaşma gözlenebilir.

Mekanik vakum özelliği ile negatif basınç uygulayarak emme işlemi yapan iki silindir yardımıyla bölgesel kan dolaşımı artırılır. Aynı zamanda dokular arasında ödeme neden olan hapsolmuş sıvı hareket ettirilerek lenf dolaşımına karışması sağlanır. (LENF DRENAJI ETKİSİ )

Düşük düzey lazer ve bi-polar radyofrekans özelliği ile ortaya çıkan ısı, dermisin alt tabakalarına ulaşarak yağ hücrelerinin enerji kullanımını artırır. Yağ hücresi içindeki trigliseridlerin kullanılması ile hücre içi yağ azalır ve yağ hücresi küçülür. Bunun sonucunda belirli bölgelerde birikmiş yağlar parçalanır; bölgesel incelme ve selülitin tedavisi sağlanmış olur.(METABOLİZMA HIZLANDIRMA ETKİSİ).

Radyofrekans enerjisi aynı zamanda cildin gerginleştirilmesi ve toparlanması için de kullanılır. Bu özelliği sayesinde yüz ve boyunda oluşan sarkmaları azaltmak, yüz derisini sıkılaştırmak ve yüz ovalinin sağlanması konusunda da etkilidir (YÜZ GENÇLEŞTİRME ETKİSİ).

Kılcal damar problemi olan kişilerde de selülit problemi varsa selülitin bulunduğu bölgelere POWERSHAPE uygulanabilir.

Uygulama sırasında özel bir elbise veya çorap gerekmez. Uygulama sıcak bir masaj gibi ve ağrısızdır. Çoğu kişi tedaviden keyif alır. Her tür cilt rengine ve tipine uygulanabilir.

Uygulama sonrasında şu sonuçlar elde edilir :

 • Bölgesel incelme
 • Çapta küçülme
 • Ciltte sıkılaşma
 • Vücut şekillendirme
 • Bölgesel kan dolaşımında iyileşme
 • Cilt dokusunu iyileştirme, gerginleştirme
 • Minör kas ağrılarında rahatlama

Uygulama sonrasında elde edilen sonuçların kalıcı olmasını sağlamak için ayda bir kez tek seans uygulanması önerilir. Tedavi sürecinde seans süreleri uygulama yapılan alanın büyüklüğüne göre 15 dakika ile 40 dakika arasında değişebilir.

POWERSHAPE UYGULAMA BÖLGELERİ

 • Yüz ve boyun
 • Karın bölgesi
 • Bel yan bölgeler
 • Bacaklar (Arka bacak, iç bacak, ayak bilekleri )
 • Basen bölgesi
 • Üst kol

POWERSHAPE uygulaması haftada 2 kez olmak üzere selülitin derecesine , sarkmaların şiddetine göre 10 – 16 seans olarak önerilmektedir.

Not: Bu web sitesindeki Tüm bilgilendirme ve materyaller Herhangi bir hastalığa teşhis veya tedavi etmek için tasarlanmamıştır,
Profosyonel Tıbbi Tavsiye İçin Kaynak Olarak Kullanılmamalıdır. Bu Sitedeki Bilgiler Sağlık Bakanlığı Tarfından Değerlendirilmemiştir.